Турнир на талантите U14: Зона Велико Търново - Зона София 0:2

Бетис и Атлетик Билбао не успяха да си отбележат

Бетис и Атлетик Билбао завършщиха 0:0 в мач от 15-ия кръг на испанската Ли Лига. Двата тима направиха оспорван мач, но никой от тях не успя да намери пътя към гола.

В десетата минута Атлетик Билбао поиска дузпа, но съдията прецени, че играта трябва да продължи. В 37-ата минута Набил Фекир от Бетис изстреля мощен шут към десния ъгъл, но националният вратар на Испания Унай Симон направи зрелищно спасяване. В 40-ата минута пропуска за Атлетик направи Иняки Уилямс.

Второто полувреме продължи да бъде доста интересно, като домакините имаха по-добрите положения. В 53-ата минута Фекир стреля от пряк свободен удар на сантиметри от десния стълб. След час игра Унай Симон спаси и опасен удар на Луис Енрике от домакините. В добавеното време пропуск от фал за Бетис направи и Уилям Жозе.

Минута преди края на продължението на мача с червен картон бе изгонен защитникът на домакините Луис Фелипе.

След това равенство двата тима остават един до друг в класирането с по 25 точки, съответно на 5-ата и 6-ата позиция.

Снимки: Imago