Аячо с минимален успех срещу опашкаря Анже

Отборът на Аячо спечели с минималното 1:0 срещу последния в класирането Анже в 16-тия кръг от френската елитна Лига 1.

Единственото попадение за корсиканците реализира Юсеф Белайли в 40-ата минута от дузпа. Именно той бе спънат в наказателното поле от вратаря на Анже Пол Бернардони и след консултация с ВАР, главният съдия Жереми Стинат отсъди 11-метров наказателен удар, който бе превърнат в гол. В 18-ата минута пък Адриен Уну от състава на гостите пропусна да се разпише, след като негов удар нацели гредата на Аячо.

С успеха си Аячо се изкачи на 14-та позиция в класирането преди изиграването на останалите мачове. Aнже пък записва кошмарна серия от 7 поредни загуби, като тимът е твърдо последен в таблицата с едва 8 точки.