Алекс Овечкин счупи рекорд на НХЛ при победа на Вашингтон над Отава

Маркус Йохансон донесе победата на Вашингтон над Отава с 3:2, след като вкара в 2:04 минута на продължението.

Алекс Овечкин направи две асистенции, но не успя да отбележи гол в четвърти пореден мач и остана с 800, на едно попадение от втория във вечната ранглиста на реализаторите в НХЛ Горди Хоу (801). Руската звезда обаче регистрира шест точни удара и с 6211 в кариерата си измести от първото място в класацията Рей Бърк (6209).

Евгени Кузнецов се отличи с гол и асистенция за столичани, които спечелиха за осми път в девет мача.

Елиас Петерсон записа пет точки и вкара победната дузпа за успеха с 6:5 на Ванкувър над гостуващия Сиатъл. Петерсон изпъкна с два гола и три асистенции в редовното време, а Андрей Кузменко допринесе с попадение и две асистенции.

Адриан Кемпе реализира в 3:22 минута на продължението, а Лос Анджелис спечели с 3:2 срещу гостуващия Калгари, за да запише четвърта поредна победа.

Вилям Ниландер записа попадение и две асистенции и помогна на Торонто да победи гостуващия Филаделфия с 4:3. Мач Марнър допринесе с гол и асистенция.