Комфортна победа за Рома срещу нидерландци

Рома завърши тренировъчния си лагер в Португалия с победа с 3:0 над Валвайк. Това беше третата контрола на римляните през този месец след срещите с Кадис (0:3) и Каса Пиа (0:3).

Жозе Моуриньо пусна доста от титилярите си, а Крис Смолинг пропусна срещата поради проблем в глезена. Тами Ейбрахам откри резултата още в третата минута след комбинация с Ел Шарауи. Попадение на Дзаниоло бе отменено, но секунди по-късно, в 19-ата минута, той асистира на Ел Шарауи за втория гол в мача.

Никола Залевски удари греда за “вълците”, които стигнаха до трето попадение в самото начало на второто полувреме. Тогава Ейбрахам намери Дзаниоло, който насочи топката към опразнената врата. Валвайк можеше да стигне до почетно попадение в 76-ата минута, но Сойтиенс нацели гредата от дузпа.