Фиорентина разби швейцарци

Фиорентина постигна разгромна победа с 6:1 над швейцарския Лугано в приятелски мач. Италианците играха с човек повече почти час и това също помогна да се стигне до този резултат.

Головото шоу започна с два бързи гола на домакините в началото, дело на Алфред Дънкан в 9-ата и Нанитамо Иконе в 12-тата минута. Лугано обаче върна едно попадение чрез Мохамед Амура в 19-ата минута.

Ключов момент в мача бе в 33-тата минута, когато швейцарците останаха с човек по-малко, след като Роман Мачек получи червен картон.

През второто полувреме Фиорентина се възползва от численото си предимство и развинти своя опонент, вкарвайки нови 4 гола, дело на Антонин Барак в 59-ата и 63-ата минута, Никола Миленкович в 65-ата и Гаетано Кастровили в 92-рата минута.

Следващият мач на Фиорентина е с Монца в Серия "А" на 4 януари.

Снимки: Imago