Свърши се! Мароко най-накрая се пречупи

Още не е изминало първото полувреме на полуфинала между Франция и Мароко, а вече беше хвърлена първата бомба още в 5-ата минута, когато Тео Ернандес откри резултата.

Голът освен, че може да се окаже решаващ за второто поредно участие на “петлите” на Световно първенство, той развали и успешната статистика на съперника от северна Африка. Мароканците досега не бяха инкасирали попадение от чужд футболист. Единственият гол в тяхната врата дойде в последната среща от груповата фаза на 1 декември (четвъртък), когато Наиф Агер си отбеляза автогол.

Ернандес вкара най-ранния гол на 1/2-финал от 1958 г. насам

Нататък в двете срещи от директните елиминации Мароко надви Испания след изпълнение на дузпи и победи Португалия с минималното 1:0. Днес обаче късметът не беше на страната на “Атласките лъвове” и Ясин Буну трябваше да вади топката от вратата си.

Какво ще се случи, предстои да разберем. До края на мача има поне още полувреме игра, а досега на шампионата в Катар видяхме не един драматичен обрат.

Снимки: Gettyimages