Алекс Овечкин вкара своя гол номер 797 в НХЛ

Вашингтон се наложи с 5:2 над Уинипег, като срещата беше с приятен привкус за руската звезда на победителите Алекс Овечкин. Не само защото тимът му спечели и той бележи четвърти гол на празна врата в последните три мача, но и защото вече има 797 гола, само на 4 от легендата Горди Хоу на 2-ото място във вечната ранглиста на НХЛ.

Вратарят на Вашингтон Чарли Линдгред направи 29 спасявания за успеха, а останалите голове бяха дело на Ларс Елер, Тревър ван Риймсдайк, Евгений Кузнецов и Маркус Йохансон. За Елер също имаше повод за радост, тъй като днес записа своя мач номер 900 в Лигата.

Домакините от Канада търпят първо поражение от четири мача насам, а защитата им буквално се срути във втория период, когато инкасираха четири гола. Адам Лоури и Пиер-Люк Дюбоа бяха точни за Уинипег.

Лидерът в Източна конференция Бостън Брюинс се наложи с 3:1 като гост над Лас Вегас. Джейк де Бръск беше прецизен и прати шайбата във вратата 2:11 минути след началото на последния период, за да осигури успеха. Чарли Койл и Патрис Бержерон станаха автори на другите два гола, а Бостън има 45 точки на върха в класирането.