Астън Вила надви Челси в Абу Даби

Отборът на Астън Вила спечели с минималното 1:0 срещу Челси в приятелски мач, игран в столицата на ОАЕ Абу Даби. Единственото попадение за “виланите” реализира Джон Макгин още в 7-ата минута.

Мениджърът на Челси Греъм Потър бе заложил на доста резервни футболисти, като редица от играчите на “сините” от Лондон си почиват след световното първенство, а някои от тях все още са в Катар. За сметка на това Астън Вила излезе с голяма част от титулярите си.

Резултатът бе открит рано-рано още в 7-ата минута. След добра комбинация между Лука Дин и Оли Уоткинс, капитанът на Астън Вила Джон Макгин получи топката в наказателното поле и не пропусна да отбележи в мрежата на Челси.

Последваха някои добри възможности и за двата отбора, но защитите се справяха и не допуснаха още попадения. Най-добрата възможност за Челси беше през първото полувреме, когато Омари Хътчинсън удари страничната греда на Астън Вила след хубав далечен удар. Армандо Броя от състава на лондончани пък получи контузия и бе изнесен на носилка още в 24-та минута.

През втората част и двата отбора направиха смени и темпото поспадна. Леон Бейли имаше добра възможност да удвои аванс на Астън Вила, но ударът му беше спасен от Маркъс Бетинели. Не се стигна до кой знае какви други опасност и резултатът остана непроменен.

Стартови състави:

ЧЕЛСИ: Бетинели, Брукинг, Хъмфрис, Чалоба, Кукурея, Уебстър, Жоржиньо, Хол, Хътчинсън, Броя, Обамеянг

AСТЪН ВИЛА: Олсен, А. Йънг, Конса, Мингс, Дин, Макгин, Камара, Дъглас Луис, Раики, Бейли, Уоткинс