Берое сломи Черноморец след силна последна четвърт

Тимът на Берое се завърна на победния път в НБЛ. Воденият от старши треньора Бойко Миленков отбор надделя при гостуването си на Черноморец с крайното 78:71 (19:17, 21:16, 11:22, 27:16) след мощна последна четвърт. Двубоят бе част от програмата на десетия кръг в първенството.

Старозагорци превъзмогнаха кадровите проблеми и постигнаха втори успех в последните си три двубоя, като във временното класиране “зелените” се намират на петото място с актив от 4-5. Черноморец е едно място по-надолу в таблицата с актив от 3-6.

Още във втората четвърт отборът на Берое успя да си отвори солидна двуцифрена преднина при 19:33 в своя полза. Въпреки че разполагаше с основна ротация от само шест души, домакините от Черноморец съкратиха дистанцията до седем точки на почивката, а след като събраха сили при 15-минутната почивка, момчетата на Васил Евтимов направиха отлична трета четвърт и излязоха напред при 55:51 в своя полза.

По-голямата свежест в редиците на Берое обаче спомогна и отборът успя да реализира ключови стрелби, главно чрез своите чужденци Дариъс Хол, Корнелиъс Хъдсън и Тарекей Идоджи. С тройка на Мунис Тута “акулите” свалиха разликата до три точки в последната минута, но с успешни стрелби от наказателната линия на Хол и Мартин Стефанов гостите удържаха преднината си и триумфираха с крайното 71:77.

Тарекей Удоджи записа 20 точки и 6 борби за отбора на Берое. Дариъс Хол наниза още 18 точки плюс 11 борби, Корнелиус Хъдсън добави 12 точки, 8 борби и 6 асистенции, Мартин Стефанов вкара 11, а Александър Тодорович се разписа с 10 точки.

Мунис Тута бе над всички за Черноморец с 27 точки. Кинг Революшън добави още 19 точки и 9 борби, а Николай Тилков остана с 10 точки.