Боби Цонев продължава с головете в Китай

Българският полузащитник Борислав Цонев вкара седмия си гол в китайското първенство, разписвайки се при гостуването на Даниел Про на Шанхай Шенхуа. Гостите от Далиен спечелиха с 2:1, след като изоставаха с 0:1 в началото на второто полувреме.

Цонев изравни резултата в 50-ата минута, само две минути след попадението на домакините от Шанхай. Цонев получи подаване от Лю Пен на границата на наказателното поле, финтира един защитник и с удар по земята наказа вратаря на домакините. Иначе българинът остана на терена 68 минути, след което беше заменен от Хъ Юпън.

Лин Лянмин осигури успеха на гостите осем минути преди края на срещата. Така с 42 точки от 30 мача Далиен е на 10-о място, а днешният им съперник е 11-и с 39.