Французите пак отказаха да тренират дузпи, но наблегнаха на друго

За пореден път селекционерът на Франция Дидие Дешан реши отборът му да не тренира дузпи, независимо че това е възможен завършек на предстоящия двубой срещу Англия от четвъртфиналите на Световното първенство. По същия начин шампионите подходиха и в навечерието на осминафинала срещу Полша (3:1). Според наставника било безсмислено да се набляга на ударите от бялата точка, защото нямало как по време на тренировка да бъде пресъздадено напрежението от самия момент, което било ключовото в случая.

В същото време обаче по време на заниманието в четвъртък вечер Дешан и неговите асистенти са обърнали по-сериозно внимание на статичните положения и по-специално на ъгловите удари, отбелязва “Екип”. Корнерите се очертаха като проблем за Франция, тъй като тимът вече допусна два гола от Дания тази година по този начин. В същото време англичаните са известни със силата си при тези ситуации.

Изобщо “петлите” не са реализирали гол от статично положение от март, когато Орелиан Чуамени се разписа срещу Кот д’Ивоар.

Дешан: Англия няма слаби страни

Снимки: Imago