Илиян Радулов се наложи над руснак и е на четвъртфиналите на "Ориндж Боул"

Илиян Радулов се класира за четвъртфиналите на сингъл при юношите до 18 години на турнира "Ориндж Боул" в Плантейшън, щата Флорида. Надпреварата се води неофициално световно първенство по тенис за таланти от 12 до 18 години.

Радулов, който е поставен под №7, победи на осминафиналите със 7:5, 7:6 (2) номер 9 в схемата Даниил Панарин от Русия. Това е трета поредна победа за Илиян на турнира, без да загуби сет. В първите си два мача Радулов загуби само седем гейма.

Българинът имаше преднина от 5:2 в първия сет, но допусна изравняване при 5:5. Радулов обаче взе следващите два гейма, а с това и сета. Във втората част Илиян навакса изоставане от 3:5 и стигна до тайбрек. В него Радулов се наложи със 7:2 точки и се класира за четвъртфиналите.

По-късно днес Илиян Радулов и Адрияно Дженев ще играят на четвъртфинал в турнира на двойки. Поставените под №4 в схемата българи ще срещнат Рея Хаттори от Япония и Ария Шах от Индия.