Ямбол мина като товарен влак през ЦСКА

Отборът на Ямбол се поздрави с най-изразителната си победа през настоящия сезон в НБЛ. Възпитаниците на Александър Алексиев разгромиха амбициозния тим на ЦСКА с 90:65 (15:16, 35:15, 28:14, 12:20) в последен мач от деветия кръг на родния баскетболен елит. Ямболии впечатлиха с представянето си тази вечер в своята зала "Диана", като още до почивката покачиха преднината си в подножието на 20-те точки, а благодарение на отлично проведена трета четвърт не позволиха на "армейците" дори да си помислят за обрат след паузата.

По този начин тимът на Ямбол увеличава баланса си за сезона до 3 победи и 4 загуби, като отборът се намира на деветото място във временното класиране. ЦСКА отново разочарова с изявите си, като това е четвъртото поражение в последните пет двубоя за столичани. Воденият от Росен Барчовски състав е осми в таблицата с актив от 3-5.

Интрига в двубоя имаше единствено през първата четвърт, която премина равностойно, без да се стига до сериозни амплитуди в резултата. От втория период нататък обаче отборът на Ямбол тотално надигра своя съперник, като само през втората четвърт ЦСКА допусна 8 грешки в нападение, а заедно с това Ямбол стреляше 67% от игра. Така домакините се изстреляха напред с 19-точков аванс на полувремето при 50:31, като след паузата почти нищо на паркета в зала "Диана" не се промени.

Лидерът на ямболии Уил Таварес и съотборниците му продължаваха да вдигат темпото на игра, като срещу себе си те вече имаха един обезверен тим на ЦСКА. Най-голямата преднина в мача бе 37 точки в полза на отбора на Александър Алексиев, като в последната част "армейците" успяха да направят загубата си малко по-достойна. Те завършиха мача с цели 25 грешки на сметката си спрямо само 14 асистенции.

Уил Таварес изигра поредния си силен мач за Ямбол, като тази вечер наниза 27 точки при 12/15 стрелба от игра. Иван Лилов приключи с 15 точки и 5 асистенции, а Трей Сампсън допринесе за успеха с 11 точки и 6 борби.

Джордан Калахан реализира 15 точки с 6 асистенции за ЦСКА. Мартин Сотиров отбеляза 13 точки от пейката, а Алекс Симеонов и Зейн Ноулс вкараха по 12 точки.