Феноменален Тейдж Томпсън вкара пет гола и изравни рекорд в НХЛ

Тейдж Томпсън изравни рекорд в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), след като се разписа четири пъти в първата третина и завърши с пет гола при победата на Бъфало Сейбърс с 9:4 срещу Кълъмбъс Блу Джакетс.

През 2017 Патрик Марло, тогава част от Сан Хосе, също вкара четири гола в рамките на една четвъртина. Той бе първият хокеист с подобно постижение от Марио Лемьо през 1997 и едва 12-ият в историята.

Бъфало отбеляза шест попадения в първите 16:40 минути на мача. Алкекс Тък вкара едно от тях и добави три асистенции, а Дилан Козънс наниза гол при числено предимство. Расмус Далин също отбеляза едно попадение, а Джеф Скинър завърши с четири асистенции.

Патрик Лейн и Густав Нюквист вкараха по два пъти за Кълъмбъс, който загуби за шести пореден път у дома.

Руският вратар с български корени Александър Георгиев направи 33 спасявания, но Колорадо Аваланч отстъпи с 0:4 срещу Бостън Брюинс и допусна трета поредна загуба в НХЛ. Тейлър Хол отбеляза два пъти за Мечките, а по една шайба добавиха Давид Пастърнак и Трент Фредерик.

Мика Зибанеджад вкара два гола и направи асистенция при победа на Ню Йорк Рейнджърс с 5:1 срещу Вегас Голдън Найтс. Артьоми Панарин пък достигна границата от 600 точки в кариерата си с асистенция за шведа за 2:1.

Конър Макдейвид завърши с два гола и две асистенции при изразителна победа на Едмънтън Ойлърс с 8:2 срещу Аризона Койотис. Райън Нюджънт-Хопкинс също се разписа два пъти, а останалите попадения бяха дело на Дерек Райън, Леон Драйзайтел, Брет Кулак и Клим Костин.

Джак Макбейн и Шейн Гостисбер бяха точни за Койотис, които завършиха серия от 14 гостувания с шеста поредна загуба.

Алекс Овечкин вкара два пъти на празна мрежа, а Дилън Стром завърши с гол и асистенция при победа на Вашингтон Кепитълс с 4:1 срещу Филаделфия Флайърс. Ти Джей Оши също бе точен за Капс, които са с баланс 3-3 в серия от шест гостувания.

Кевин Хейс вкара за Флайърс, които загубиха за 13-и път в последните си 15 мача.