Вегас сложи край на рекордната серия на Бостън от 14 поредни победи у дома

Райли Смит вкара единствената дузпа за успеха на Вегас над Бостън с 4:3 като гост, като с това сложи край на рекорда на домакините от 14 успеха у дома от началото на сезона.

57-годишният треньор на Бостън Брус Касиди бе уволнен от отбора през юни, след като тимът бе елиминиран в първия кръг на плейофите. Осем дни по-късно той бе назначен за треньор на Вегас, а сега се завърна в Бостън със сладък успех.

Пол Котър вкара два гола, а Джонатан Маршесо също се разписа, за да повече Вегас с 3:0 през втората част. Лоуган Томпсън завърши с 40 спасявания.

Брад Маршан, Давид Пастрняк и Тейлър Хол вкараха за Бостън, Джереми Суойман спаси 21 шута.

Назем Кадри отбеляза победното попадение за Калгари 4:18 минути преди края на мача с Аризона при успеха с 3:2. Дилон Дюб и Елиас Линдхолм също вкараха за "Пламъците", а Джонатан Юбердо направи две асистенции. Даниел Владар спаси 18 шута.

Шейн Гостисбеър и Джейкъб Чичрън записаха по гол и асистенция за Аризона, Карел Ваймелка спаси 24 шута.