Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Станислав Дюлгеров донесе победата на Аполон (Лариса) в гръцкото първенство

Българският младежки национал Станислав Дюлгеров донесе победата на своя отбор Аполон (Лариса) с 1:0 над Аполон Понту в среща от гръцкото футболно първенство, реализирайки единствения гол в мача. Срещата беше от 5-ия кръг на Северната Втора лига и се игра на стадиона в Поликастро, тъй като домакините от Аполон Понту са наказани за един мач с лишаване от домакинство.

Дюлгеров се появи на терена в 65-ата минута на мястото на Йоргос Захаракис и вкара единствения гол 10 минути по-късно. Той получи подаване от ветерана Савас Сиарвантис и с мощен изстрел с левия крак не остави никакъв шанс на вратаря на домакините Вангерис Питкас. 6 минути преди края гостите от Лариса можеха да стигнат и до второ попадение, но ударът по диагонала на Сиарвантис мина встрани от лявата греда.

Аполон (Лариса) стартира първенството с минус 9 точки заради задължения към предишни футболисти. Но с днешната трета победа, отборът вече ще влезе в 6-ия мач с нулев баланс.

Станислав Дюлгеров беше включен в групата на младежкия национален отбор на България за двата мача през ноември от селекционера Александър Димитров и игра по едно полувреме срещу Словения и срещу Босна и Херцеговина.