Хеттрик на Роопе Хинц не помогна на Далас да избегне домакинска загуба

Роопе Хинц реализира хеттрик за Далас, но след това единствен пропусна при дузпите и тексасците загубиха домакинството си на Минесота с 5:6. Финландският център изравни 2:11 минути преди края с третия си гол в мача, в който лидерът в Централната дивизия навакса изоставане от 1:5 и все пак записа точка в десети от последните си 11 срещи.

Хинц записа и асистенция, а Джо Павелски добави три асистенции, но това не беше достатъчно.  Кирил Капризов вкара в редовното време за Минесота, а след това и при дузпите за четвъртия пореден успех, който изкачи тима на третото място в Централната дивизия с 28 точки, на 5 пункта зад Далас.

Семьон Варламов отрази всичките 21 удара към вратата си, а Ню Йорк Айлъндърс реализира три безответни попадения във втория период при успеха с 3:0 над гостуващия Чикаго. Така Варламов за първи път през сезона не допусна гол в една среща, с което регистрира и 37-ия "шътаут" в кариерата си в лигата.Мат Мартин, Зак Паризи и Брок Нелiън се разписаха за домакините.

Доминик Кубалик и Лукас Реймънд вкараха при числен превес, а Детройт прекъсна серия от три поредни загуби след 4:2 в залата на Кълъмбъс. Остин Чарник и Андрю Коп също реализираха, а вратарят Виле Хусо парира 32 изстрела.   Маркус Бьорк и Кент Джонсън бяха точни за Кълъмбъс, който загуби четвърто поредно домакинство.

Саку Меналанен и Нейт Шмид се отличиха с по гол и асистенция при победата с 5:2 на Уинипег над гостуващия Анахайм, който допусна шесто последователно поражение и остава на дъното в класирането с едва 15 точки от 26 изиграни мача.Домакините постигнаха седма победа в последните си десет срещи и с 31 точки заемат второто място в Централната дивизия.

Джак Куин се разписа два пъти и помогна на Бъфало да спечели домакинството си на Сан Хосе с 6:3. Джеф Скинър и Тейдж Томпсън допринесоха с по гол и асистенция, а Дилън Козънс се отчете с три асистенции.