Андреев започна с разгромна победа на "Чалънджър" в Испания

Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Маспаломас (Испания) с награден фонд 45 730 евро през тази седмица.

Поставеният под номер 6 българин стартира с убедителен успех над преминалия през квалификациите представител на домакините Давид Перес Санс с 6:2, 6:1 за 73 минути. 21-годишният софиянец  поведе с 4:0 по пътя си към успеха в първия сет, а във втория навакса пробив пасив и със серия от шест поредни гейма стигна до крайната победа.

Така българинът заработи 730 евро и 7 точки в световната ранглиста, в която през тази седмица дебютира в топ 200 на 197-ото място и вече е втора ракета на страната.

В търсене на трети пореден четвъртфинал в сериите "Чалънджър" Андреев ще се изправи срещу участващия с "уайлд кард" испанец Иняки Кабрера Бейо. 20-годишният Бейо е 1190-и в класацията на АТП и няма успехи като професионалист.