Спартак (Пловдив) излъга Сокол

Спартак (Пловдив) спечели гостуването си на Сокол (Марково) с 2:1. Двубоят е от 19-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Мирослав Радев опъна мрежата на домакините в 4-ата минута от воле.

Сокол (Марково): Младият ни отбор има нужда от победи

Ранното попадение изнерви футболистите от Марково. Четвърт час по-късно съдията отсъди дузпа пред пловдивската врата. Стоян Митев обаче не успя да я вкара. Още възможности за изравняване на резултата имаха съотборниците му, но почивката дойде при 0:1.

Втората част започна равностойно. Постепенно домакините натиснаха. В 70-ата минута Александър Георгиев получи топката, преодоля защитник и стреля – 1:1. Атаките на Сокол продължиха. Изритана топка в 78-ата минута, хвана неподготвена отбраната, Георги Лазаров излезе сам срещу вратаря и реализира победния гол за пловдивчани.