Андреев започна с "геврек", но след това допусна обрат на четвъртфиналите във Валенсия

Адриан Андреев отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" във Валенсия (Испания) с награден фонд 67960 евро.

Андреев загуби от сърбина Никола Милойевич с 6:0, 4:6, 4:6 след 2:23 часа игра.

21-годишният софиянец започна отлично и за по-малко от половин час спечели категорично първия сет. Във втората част той навакса ранен брейк пасив, но след 4:4 позволи на съперника да направи серия от четири поредни гейма, с която 27-годишният Милойевич, който през февруари достигна до 125-ото място в световната ранглиста, изравни резултата и поведе с 2:0 в решаващия трети сет.

Андреев спаси два мачбола при 3:5 и собствен сервис, а в следващия гейм той стигна до възможност да върне пробива, но сърбинът взе три разигравания поред и с това си осигури победата.

Българинът все пак заработи 1850 евро и 18 точки за световната ранглиста, в която от понеделник заема рекордната в кариерата си 207-а позиция. Така той си гарантира и първо влизане в топ 200, като с 282 точки в момента e с равен актив с втората ракета на България Димитър Кузманов, който през тази седмица е 195-и в света.