Англия ще иска да направи втората голяма крачка към първото място в групата

След като Англия стартира ударно участието си на Мондиал 2022, побеждавайки Иран с 6:2, днес „трите лъва“ излизат на „Ал Баит“ срещу САЩ във втория си двубой в Катар. Втори пореден успех ще приближи значително селекцията на Гарет Саутгейт към първото място в група „В“. Американците взеха точка в двубоя с Уелс и днес ще се опитат да направят същото срещу големия фаворит в групата, след което ще могат да се надяват, че с победа срещу Иран ще се преборят за второто място.

Англия нямаше никакви проблеми срещу Иран, като тимът показа много добри неща в офанзивен план. Големите таланти в този отбор на Англия – Джуд Белингам и Букайо Сака, които са съответно на 19 и 21 години, се представиха изключително силно. Първият откри резултата в 35-ата минута, а вторият се разписа два пъти (43', 62'). Рахийм Стърлинг (45'+1), Маркъс Рашфорд (71') и Джак Грийлиш (90'), които се появиха като резерви, довършиха иранците. Персите все пак стигнаха до две попадания чрез Мехди Тареми (65', 90'+13'-дузпа). Така англичаните прекъснаха неприятната за тях серия от шест поредни срещи без победа.

Талантите на Англия се развихриха срещу Иран и дадоха летящ  старт на "трите лъва" в Катар
Талантите на Англия се развихриха срещу Иран и дадоха летящ старт на "трите лъва" в Катар

Днес Англия ще се опита за четвърти път да спечели първите си два мача на световни първенства. „Трите лъва“ бяха крайни победители в осем от последните си 11 мача срещу САЩ във всички турнири, като отбелязаха 39 гола в тези срещи.

Добрите новини за Саутгей преди този мач са, че капитанът на Англия Хари Кейн и централният бранител Хари Магуайър ще бъдат на разположение.

Американците имаха сериозно предимство през първото полувреме на двубоя с Уелс, след което водеха след гол на Тимоти Уеа. Тимът на Робърт Пейдж подобри представянето си след почивката и стигна до изравнително попадение. То бе дело на Гарет Бейл, който се разписа от дузпа, която сам си спечели.

Гарет Бейл донесе точка на Уелс срещу САЩ

САЩ се класира за 1/8-финалите в последните си две участия на световни първенства – през 2010-а и 2014-а. В Южна Африка „янките“ завършиха на първо място в група именно с Англия. Тогава директният двубой между двата тима завърши 1:1.