Тони Дечев: Доволен съм от характера в края

Старши треньорът на Тони Дечев остана доволен от характера, който показаха неговите баскетболисти при трудната победа с 83:78 над Черноморец в двубой от шестия кръг на НБЛ. Срещата вървеше равностойно, като ботевградчани изтръгнаха успеха със силен финален щурм.

"Доволен съм от победата и от характера в края. В един момент губехме с 5 точки, но имаше достатъчно време до края на мача. Момчетата успяха да се съберат и някои от нещата, върху които работим почти цяла седмица, да ги направим и малко по-твърдо да изиграем няколко защити. Имахме възможност да направим и фаулове и така успяхме да извадим мача.

Не бих казал, че сме играли много добра защита, но ограничихме отбора на Черноморец, който вкарва средно по 88 точки, на 78, което е добре. Не можахме точно всичко, което имахме като план за мача, да изпълним в защита и затова се получаваха тези амплитуди. От лоша защита получавахме кошове, които не трябва, защото сме го тренирали това и знаем как ще го правят, просто не реагираме адекватно. След това губим фокус в нападение. Изиграхме няколко лоши нападения в третата част. През първите две беше нещо нормално, защото влизахме в мача. През втората четвърт играхме много добре, направихме 10 точки разлика. Всичко вървеше под контрол, но в третата част мисля, че не излязохме с максималната концентрация, която трябва.

Дали подценихме мача - не вярвам. Просто тимът на Бургас продължи да играе това, което в първото полувреме не му се отдаваше. През второто вкараха малко повече тройки от това, което е техният стил на игра. Ние се стремяхме да го контролираме, но за съжаление в дълги периоди не можахме”, каза Дечев.