ПСЖ разпиля Оксер без да се напряга

Пари Сен Жермен спечели убедително последния си мач преди паузата за Световното първенство. Шампионът на Франция победи Оксер с 5:0 на “Парк де Пренс” и то без да се напряга особено. Килиан Мбапе откри резултата в 11-ата минута, а след почивката се разписаха Карлос Солер и Ашраф Хакими преди да е изминал половин час игра. Влезлият като резерва Ренато Санчес отбеляза четвъртото попадение в 81-ата минута, а секунди по-късно Юго Екетике отбеляза първия си гол за клуба.

Тимът на Кристоф Галтие записа седма поредна победа във всички турнири. Той продължава да води в класирането, като има аванс от пет точки пред втория Ланс. Оксер пък е на две точки над зоната на изпадащите преди изиграването на другите мачове от кръга. Това бе първа среща между двата отбора в Лига 1 от 10 години.

Галтие пусна звездната си тройка в атака. Меси, Неймар и Мбапе сякаш играха с идея за предстоящото световно първенство, тъй като не показаха най-доброто, на което са способни, но това не бе необходимо на ПСЖ днес. В 75-ата минута Меси и Неймар бяха извадени, а по същото време на терена се появи Преснел Кимпембе, който доскоро лекуваше контузия.

Срещата се игра при ниско темпо, но това не попречи на парижани да стигнат до голяма победа. Мбапе даде преднина на домакините още в 11-ата минута след подаване на Нуно Мендеш. При попаденията останаха някои съмнения, тъй като малко преди това топката се удари в ръката на Неймар в наказателното поле. Положението бе разгледано от ВАР, но голът бе зачетен.

ПСЖ вдигна темпото в началото на втората част и вкара два бързи гола. Нуно Мендеш асистира и за второто попадение в мача. Той намери Карлос Солер, който с глава насочи топката към мрежата в 50-ата минута. Малко по-късно великолепно подаване на Солер изведе Хакими зад защитата. Мароканецът бе много по-бърз от защитниците на съперника, напредна и преодоля вратаря. В края на срещата, след извършените смени, ПСЖ пак вдигна оборотите и стигна до още два гола.

Снимки: Imago