Болоня бързо забрави срама срещу Интер и си го изкара на Сасуоло

Болоня бързо се съвзе след тежкото поражение от Интер с 1:6 през седмицата и записа ценна победа с 3:0 над Сасуоло в домакинството си от 15-ия кръг на Серия "А". Домакините на "Ренато Дал'Ара" показаха отлична ефективност в атака и стигнаха до успеха с попадения на Мишел Ебишер в 30-ата, Марко Арнаутович в 50-ата и Люис Фъргюсън в 78-ата минута.

Резултатът откри Мишел Ебишер в 30-ата минута. Той получи остър пас в наказателното поле и от движение намери вратата за 1:0.

В 50-ата минута ветеранът Марко Арнаутович удвои, след като бе изведен зад защитата от Роберто Сориано и хладнокръвно преодоля вратаря за 2:0.

Класическото 3:0 бе оформено в 78-ата минута. Фъргюсън овладя топката на ръба на пеналта и с прекрасен диагонален шут заби топката в горния десен ъгъл на вратата.

Така Болоня събра актив от 19 точки и излезе на 11-тото място в класирането. Сасуоло остава на 14-тата позиция с 16 точки в актива си.