Нотингам се отлепи от дъното

Нотингам напусна дъното на класирането, след като победи Кристъл Палас с 1:0. Единственото попадение реализира Морган Гибс-Уайт в 54-ата минута. Първоначално при гола бе вдигната засада, но след дълго разглеждане с ВАР попадението бе зачетено и то се оказа победно. Кристъл Палас можеше да води на почивката, тъй като получи дузпа, но Вилфрид Заха я пропусна в 41-ата минута.

Решението за единствения гол в мача бе само едно от спорните решения, които бяха разглеждани със системата за видеоповторения. Тайрик Мичъл се размина с червен картон, след като събори Джеси Лингард, който излизаше на отлична позиция. Реферите прецениха, че Мичъл не е бил последен в защитата.

Дузпата, отсъдена за Палас, отново бе разглеждана дълго. Тя бе дадена за нарушение на Джо Уорол срещу Заха. Пропускът на звездата на лондончани намали споровете около нея. Това бе и най-добрата възможност за гостите. Тимът на Патрик Виейра не записа нито един точен удар към вратата на съперника през целия мач.

Успехът гарантира на Форест, че няма да е на последно място по Коледа, което е добър знак за тях преди паузата за Световното първенство. Тимът на Стив Купър демонстрира по-добра форма напоследък и записа две победи и три равенства в последните си седем мача.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!