Емполи остави Кремонезе без победа

Емполи спечели с 2:0 домакинството си на Кремонезе от 15-ия кръг на Серия "А". Възпитаниците на Паоло Дзанети взеха важни три точки срещу пряк конкурент в битката за оцеляване в елита. Освен това така оставиха съперника си без победа от началото на сезона.

Домакините на "Карло Кастелани" откриха резултата в 47-ата минута. Неориентирани действия на защитниците на гостите пред наказателното поле позволиха на Николо Камбиаги да отнеме, да напредне и да вкара за 1:0.

В 88-ата минута Емполи подпечата успеха си с втори гол. "Сините" организираха контраатака, удар на Камбиаги бе блокиран, топката отскочи пред вратата, където Фабиано Паризи спечели двубоя във въздуха и с глава отбеляза за 2:0.

Така Емполи събра актив от 17 точки и излезе временно на 12-ата позиция в класирането. Кремонезе остава на 18-ото място с едва 7 спечелени точки до момента.