Манчестър Юнайтед помете Астън Вила в луди 30 минути

Манчестър Юнайтед не допусна грешката на други водещи клубове и продължава напред в Купата на Лигата на Англия, след като надигра Астън Вила с 4:2 на “Олд Трафорд” в първия си мач от турнира. Домакините на два пъти се оказваха губещи, но след шеметни последни около 30 минути нанизаха три попадения и ще играят в четвъртия кръг.

Първата част беше сравнително скучна, но след почивката станахме свидетели на едно от най-интересните полувремена този сезон в английския футбол. Оли Уоткинс се разписа за гостите в 48-ата минута, но само две по-късно Антони Марсиал възстанови равенството. В 61-вата защитникът на Юнайтед Диого Далот си вкара автогол за 1:2, но "Олд Трафорд" пак беше зарадван - този път от Маркъс Рашфорд в 67-ата. Юнайтед най-накрая поведе в 79-ата след шут на Бруно Фернандеш, а в добавеното време Скот Мактоминей довърши гостите. Отделно шотландецът удари греда, а домакините пропуснаха още няколко изгодни ситуации.

Само няколко дни по-рано бирмингамци бяха разбили Юнайтед с 3:1 на "Вила Парк" за първенство, но тази вечер "червените дяволи" взеха заслужен реванш.

Кристиано Роналдо не взе участие в среащата, защото се оказа, че е болен и е под въпрос и за мача с Фулъм в неделя. Мениджърът на Юнайтед Ерик тен Хаг направи куп промени, като дори гласува доверие за първи път на резервния вратар Мартин Дубравка, за когото това беше дебют за “червените дяволи”.

Неубедителният в предишния мач Дони ван де Беек пак получи шанс, но и този път не очарова.

Доста бяха рокадите и в състава на Унай Емери. Титуляр беше бившият играч на Юнайтед Ашли Йънг.

И двата тима влязоха активно в срещата, но дълго време нямаше никакви чисти положения. Първият удар към някоя от вратите дойде чак в 24-тата минута, когато включилият се в атака бранител на домакините Диого Далот засече с глава, но ударът му беше блокиран и се стигна до корнер.

В 31-вата Астън Вила за малко да поведе в резултата, когато Дъглас Луис стреля директно от ъглов удар във вратата. На голлинията там Скот Мактоминей изби с глава.

Второто полувреме започна вихрено с два бързо гола. В 48-ата Вила поведе, след като Оли Уоткинс беше изведен очи в очи с Дубравка и технично го прехвърли за 1:0 в полза на гостите. Тук играчите на Юнайтед претендираха за игра с ръка на Бубакар Камара секунди преди попадението.

Юнайтед успя да отвърне светкавично с гол на Марсиал за 1:1 в 50-ата минута. Тогава нападателят реализира на празна врата след пас на Бруно Фернандеш.

Гостите си върнаха аванс в 61-вата, когато Ашли Йънг центрира на далечната греда към Леон Бейли. Националът на Ямайка засече успоредно на голлинията, но Далот протегна крак и отклони топката в мрежата си.

Играчите в червено можеха и в този случай бързо да изравнят, но в 64-тата Маркъс Рашфорд пропусна много добро положение.

В 67-ата обаче английският национал се реваншира и от почти същата ситуация този път намери начин да вкара за 2:2.

Домакините бяха тези, които натискаха с всички сили. Само за около минута в 76-ата Манчестър Юнайтед на три пъти се размина с попадение.

В крайна сметка смазващото превъзходство на домакините доведе до трети гол в мрежата на Астън Вила. Вкара го Бруно Фернандеш в 79-ата, възползвайки се от грешно подаване на вратаря Робин Олсен и рикошет в тялото на Тайрън Мингс.

Футболистите на Тен Хаг обаче не оставиха съперника дори да направи опит да вземе инициативата и да ги застраши. Последваха нови атаки към Олсен и в 89-ата шут на Мактоминей разтресе напречната греда

В добавеното време обаче шотландският все пак ликува, след като вкара за 4:2 след асистенция на Гарначо.