Поуп отказа Кристъл Палас и прати Нюкасъл напред за "Карабао Къп"

Нюкасъл се класира за 1/8-финалите на „Карабао Къп“, след като елиминира след изпълнение на дузпи отбора на Кристъл Палас. Двубоят завърши бе отбелязан гол в редовното време, след което при дузпите стражът на „свраките“ Ник Поуп бе главното действащо лице, след като спаси ударите от бялата точка на Лука Миливойевич, Жан-Филип Матета и Ебиовей. Крис Ууд, Киърън Трипиър и Жоелинтон пък вкараха 11-метровите наказателни удари, с които Нюкасъл стигна до победа с 3:2.

Еди Хау бе направил осем промени в сравнение с мача със Саутхамптън. Хавиер Манкийо, Джамал Ласелс, Мат Таргет, Джонджо Шелви, Жоелинтон, Андерсон, Алан Сен-Максимен и Крис Ууд стартираха. Корекциите на Патрик Виейра бяха шест. Сам Джонстън замени Гуаита на вратата. Уорд, Томкинс, Хюз, Миливойевич и Матета също бяха титуляри.

През първото полувреме двата отбора не създадоха почти нищо в офанзивен план и регистрираха едва по един точен удар. Поуп изби над гредата изстрел на Матета, а Елиът Андерсън стреля право в Джонстън. През второто полувреме Нюкасъл имаше предимство. Джонстън спаси удар на Ууд в самото начало, а в края отново стражът на гостите лиши Алмирон от поредно попадение. Така се стигна до дузпи, при които по-прецизни бяха домакините.