Уулвс победи в края Лийдс и продължи напред

Уулвърхамтъп победи с минималното 1:0 гостуващия Лийдс и го изхвърли от третия кръг на Карабао къп. Единственото попадение в двубоя бе дело на Бубакар Траоре (85’) едва пет минути преди края на редовното време.

Двата тима не предложиха кой знае какво на феновете по трибуните, а двамата мениджъри бяха направили промени в своите състави. В началото на срещата йоркширци бяха по-близо до попадението, но заелият място на вратата на “вълците” Матия Ширкич успя да демонстрира качествата си и да отрази много опасен удар на Джак Харисън.

Последваха поредица от корнери в полза на гостите, но те така и успяваха да създадат нещо по-опасно. Постепенно домакините, които отново бяха водени от временния си мениджър Стив Дейвис, успяха да изравнят играта, а впоследствие добри положения за тях бяха пропуснати от Макс Килман и Адама Траоре.

Така срещата вървеше към изпълнения на дузпи, за да се стигне до 85-ата минута, когато Бубакар Траоре демонстрира класа и успя да пробие стабилния до момента Йоел Роблес, за да даде победата на своя тим в самия край на двубоя.

Снимки: Imago