Първата домакинска победа на Лече донесе ново разочарование на Аталанта

Лече постигна първата си домакинска победа през този сезон в Серия „А“, след като надделя с 2:1 над Аталанта в двубой от 14-ия кръг. За бергамаските, които до този момент нямаха загуба като гост, това бе второ поредно поражение, след като преди няколко дни отборът на Гасперини загуби и от Наполи. В края на седмицата пък предстои трудно домакинство на Интер. Лече нанесе удар на гостите с два гола в рамките на 90 секунди през първата част. Федерико Басчирото и Федерико Ди Франческо направиха 2:0, а до почивката Дуван Сапата намали резултата. Аталанта обаче така и не успя да стигне до обрат, а и нямаше да бъде заслужено да го направи.

Ди Франческо, Коломбо и Страфеца стартираха в атакуващия тризъбец на домакините. Пограчич бе предпочетен пред Юмтити в защита.

Гасперини бе предприел цели девет промени в сравнение с мача с Наполи преди няколко дни. Единствено Едерсон и Пашалич запазиха местата си в стартовия състав на бергамските. Сапата и Малиновский започнаха в атака. Сопи и Цортеа действаха като уинг-бекове, а Руджери, Около и Джимсити бяха тройката централни защитници.

Домакините атакуваха доста по-опасно преди почивката и логично взеха аванс. В 28-ата минута Гонзалес засече с глава центриране от корнер, като по този начин асистира на Федерико Басчирото, който също с глава откри с удар отблизо. Малко повече от минута по-късно авансът на Лече бе вече от два гола, след като Ди Франческо слаломира между няколко бранители, след което преодоля и Спортиело – 2:0.

При първата си опасна атака в мача обаче Аталанта върна едно попадение. Малиновский изведе със страхотен пас през центъра Сапата, който стреля между краката на Фалконе.

В 79-ата минута Купмейнерс пропусна златна възможност да изравни резултата, след като излезе очи в очи с Фалконе, но стреля над вратата.

След втората поредна загуба Аталанта остана на четвърто място, докато Лече е 14-и.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!