Манчестър Сити спечели големия сблъсък и изхвърли Челси рано-рано от "Карабао Къп"

Манчестър Сити се класира за 1/8-финалите на „Карабао Къп“, след като надигра с 2:0 Челси на „Етихад Стейдиъм“ в големия сблъсък от третия кръг на надпреварата. Рияд Марез (53') и Хулиан Алварес (58') отбелязаха два бързи гола в началото на второто полувреме, с които пречупиха съпротивата на отбора на Челси, който преди почивката не игра никак лошо. Така финалистът от последното издание на „Карабао Къп“ този път отпадна рано-рано. За „гражданите“ това е трети пореден успех над „сините от Лондон“. Тимът на Джосеп Гуардиола явно и през тази кампания ще се опита да си върне Купата на лигата, която печели в четири поредни сезона, преди тази серия да бъде прекъсната след загуба от Уест Хам през миналата година.

Испанският мениджър на домакините бе направил седем промени в сравнение с мача с Фулъм през уикенда. Илкай Гюндоган, Родриго, Хулиан Алварес и Джак Грийлиш запазиха местата си. 17-годишният Рико Люис също бе титуляр, а на вратата застана Ортега. Калвин Филипс е възстановен от своята контузия и попадна в групата, но остана на пейката за началото. Там бе и Ерлинг Холанд. Норвежецът така и не се появи в игра.

Седем корекции бе извършил и Грeъм Потър в сравнение с дербито с Арсенал. Едуар Менди, Трево Чалоба, Марк Кукурея и Рубен Лофтъс-Чийк запазиха местата си. Денис Закария изигра едва втория си мач за Челси. Люис Хол също бе титуляр. Атаката водеше Армандо Броя, а бившият играч на Манчестър Сити Рахийм Стърлинг остана сред резервите и влезе в игра в 68-ата минута.

Двубоят през първото полувреме бе доста равностоен. Сити очаквано започна с домакински натиск. Джак Грийлиш бе активен и още в 11-ата минута негов удар премина на сантиметри встрани. Постепенно обаче контраатаките на Челси ставаха все по-опасни. Пулишич имаше една много добра възможност, но Ортега се намеси и спаси удара на американеца. До почивката Хулиан Алварес не бе точен при една много изгодна ситуация за домакините, а Менди направи също едно добро спасяване след нов изстрел на Грийлиш. Най-чистата възможност преди почивката обаче се откри пред младия Люис Хол, който в 44-тата минута получи от Пулишич, много добре се освободи от бранителя срещу него и се озова очи в очи с Ортега, но стреля в него и вратарят на Сити спаси.

В 53-тата минута Рияд Марез откри резултата, след като изпълни много добре пряк свободен удар. Менди не помръдна, но вина имаше и Кулибали, който единствен от стената на гостите не скочи. Топката премина точно над главата му и влезе във вратата на Менди.

Пет минути след това Сити до голяма степен реши всичко в своя полза. Алварес намери с дълго подаване Марез, след което продължи движението си напред. Алжирецът стреля към далечния ъгъл, Менди изби удара му, но Алварес вече бе на правилното място, за да направи добавка за 2:0.

В 64-тата минута Люис Хол, който иначе се представи доста добре в този двубой, направи втори голям пропуск, след като получи страхотно подаване от Зиеш, но ударът му отново не бе добре насочен и Ортега изби. В края и Мейсън Маунт пропиля една добра възможност за гостите, които така и не успяха да стигнат до гол, въпреки че имаха доста шансове в хода на целия мач. В 90-ата минута Пулишич все пак прати топката във вратата на Ортега след рикошет в Аке, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Снимки: Gettyimages