Очаквайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Бетис и Севиля забъркаха горещо издание на "Ел Гран Дерби" с три червени картона, два гола и греда

Бетис и Севиля по традиция изиграха много емоционално дерби помежду си, в което не успяха да се победят, завършвайки при резултат 1:1 на "Бенито Вийямарин".  Рядко срещан автогол на Хесус Навас в 43-тата минута даде аванс на тима на Мануел Пелегрини. Неманя Гудел изравни със страхотен изстрел в 82-рата минута.  Иначе в това издание на "Ел Гран Дерби" бяха показани цели три червени картона след намесата на ВАР - два за домакините и един за Севиля.

Първото полувреме очаквано вървеше с преимущество на Бетис, но големите събития бяха в неговия край. Първо, в 38-ата минута, гостите останаха с човек по-малко, след като след намесата на ВАР главният рефер даде директен червен картон на Монтиал заради опасно влизане с бутоните в глезена на Морено. След като тимът му остана с човек по-малко, Сампаоли реши да замени Рафа Мир с Хесус Навас. 50 секунди след появата си на терена Навас имаше малшанса да си отбележи автогол. Каналес овладя едно центриране в наказателното поле, Гудел се опита да изчисти, топката рикошира в Навас и влезе във вратата на Боно, който я докосна, но не успя да я спре.

В добавеното време на първата час главният рефер Хосе Санчес показа втори жълт картон след намесата на ВАР. Този път официалните лица решиха, че Фекир умишлено е ударил с лакът Папу Гомес.

В 49-ата минута Бетис остана с девет човека, след като Броха Иглесиас получи директен червен картон заради опасно влизане в гръб на Жордан.

Севиля обаче дълго време не успяваше да се възползва от численото си превъзходство. Ерик Ламела пропусна една чудесна ситуация. Едгар Гонсалес, който изигра страхотен мач в отбраната на домакините, пък изчисти топката пред голлинията. Когато не се виждаше как гостите ще се разпишат, Неманя Гудел отправи страхотен изстрел от 30-ина метра в в 83-тата минута, с който изравни ррезултата. В 90-ата минута Гудел можеше дори да донесе победата на своя отбор, но негов удар срещна напречната греда. В 95-ата минута пък Клуаидо Браво спаси поредния изстрел на сърбина.

С тази точка Севиля се измъкна от зоната на изпадащите, докато Бетис остава на четвърто място във временното класиране на Ла Лига.