ЕВРО 2024: Швейцария 1:0 Германия /Почивка/

Волейболистките на Славия с първа победа след успех над Варна ДКС

Волейболистките на Славия записаха първа победа в "Демакс" Лигата при жените. Воденият от Иван Димитров тим надигра категорично като гост Варна ДКС с 3:0 (25:17, 25:18, 25:17) в мач от 2-ия кръг на първенството, игран този следобед в Морската ни столица.

Така Славия е с 1 победа, 1 загуба и 4 точки в актива си във временното класиране, докато варненки са без успех до момента. В следващия 3-и кръг "белите" са домакини на шампиона Марица, докато Варна ДКС гостува на Казанлък. Срещите са съответно в събота (12 ноември) от 16,00 часа и в петък (11 ноември) от 18,00 часа.

Славия спечели само за 65 минути игра. "Белите" водеха през целия първи гейм. Във втората част Варна ДКС водеше за кратко в средата, а в последния гейм домакините имаха преднина от три точки още в началото. Славия обаче изравни при 7:7, а след това направи серия от шест безответни, за да поведе със 17:11 и да реши мача в своя полза.