Невероятен трилър донесе нови три точки на Лийдс

Лийдс грабна трите точки с 4:3 в истински трилър при домакинството си на Борнемут в мач от 15-ия кръг на Премиър лийг. Цели четирима различни голмайстори донесоха в крайна сметка победата за “белите” - Родриго (3’, дузпа), Сам Грийнууд (60’), Лиъм Купър (68’) и Крисенсио Съмървил (84’), а за “черешките” точни бяха Маркъс Тавърниър (7’), Филип Билинг (19’) и Доминик Соланке (48’).

Лийдс откри резултата още в 3-ата минута, когато Родриго се разписа от дузпа за 1:0. Радостта на домакините трая твърде кратко, тъй като още в 7-ата минута равенството бе възстановено при първото по-сериозно нападение на “черешките”. Филип Билинг центрира, бранител в бяло успя да отклони, но топката отиде на крака на Таверние, който се разписа за 1:1. Футболистите на Гари О’Нийл постигнаха пълен обрат още преди да са изтекли 20 минути от двубоя, когато ролите се размениха и този път Таверние напредна отлично, след което намери в наказателното поле Билинг и той с безпощаден удар с левия крак покачи на 1:2.

В 39-ата минута гостите имаха сериозниа претенции за дузпа за нарушение за дузпа срещу Соланке, но след преглед с ВАР такава не бе отсъдена. Само минута по-късно системата за видео-асистенция на съдията отново трябваше да се намесва, но този път за нарушение на Кийфър Мур срещу Робин Кох, този път за червен картон, но до такъв не се стигна.

Доминик Соланке след нова асистенция на Таверние все пак се разписа в 48-ата минута на двубоя и направи положението на домакините отчайващо.

Появилият се като резерва Сам Грийнууд върна домакините в двубоя в 60-ата минута, когато се разписа за 2:3, след като се добра до една отскочила от крак на бранител топка. Само осем минути по-късно отново той центрира брилятно след корнер, където Лиъм Купър надскочи отбраната на далечната греда и отново възстанови равенството за втори път в двубоя. В герой за Лийдс отново се превърна Крисенсио Съмървил, който вкара победното попадение и срещу Ливърпул преди седмица. В 84-ата минута Ньонто прокара отлично топката към крилото, Съмървил се оказа очи в очи със стража на “черешките” Маркъс Травърс и го преодоля за 4:3.

По този начин Лийдс прекъсна негативната си серия в последните седмици и вече записа две поредни победи, които го изкачиха до 12-ото място с 15 точки. От своя страна за Борнемут това бе четвърта поредна загуба, но те все пак продължават да се задържат над чертата и са 15-и с 13 точки.

Снимки: Imago