Мукоко пак изгригна и гарантите трите точки за Борусия (Дортмунд)

След ново изригване на Юсуфа Мукоко тимът на Борусия (Дортмунд) стигна до трета поредна победа в Бундеслигата. Този път жертвата беше намиращият се в зоната на изпадащите Бохум - 3:0. 17-годишният нападател на домакините реализира два гола, с което вече има 6 попадения и 6 асистенции от началото на сезона. Още един от тийнейджърите на “жълто-черните” - Джовани Рейна, реализира другия гол за класическия успех от 13-ия кръг. Тази победа върна Борусия на трето място в класирането.

Мукоко, който действаше като централен нападател, заби прекрасен първи гол още в 8-ата минута, когато с мощен шут изпрати кълбото в напречната греда и оттам в мрежата - 1:0.

След още четири минути Рейна удвои от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Дониел Мален.

Бохум стигна до изстрел в мрежата на Дортмунд в 27-ата, но голът не беше зачетен заради засада на тарана Филип Хофман.

Малко преди почивката реферът отсъди втори наказателен удар за домакините, но след консултация с ВАР го отмени.

В добавеното време на тази първа част Мукоко наказа с още един гол вратаря на съперника Мануел Риман, който ненужно беше излязъл далеч напред пред наказателното си поле.

Тимът на Бохум имаше шанс да върне интригата в 47-ата, но удар на озовалия се сам срещу вратаря Джорджи Осей-Туту се отби в тялото на Кобел и срещна страничната греда.

Десетина минути по-късно Мукоко пропусна отличен шанс да оформи своя хеттрик.

В 76-ата минута се стигна до тежък удар между двама футболисти на Бохум - Антони Лосила и Кристиан Гамбоа, които удариха главите си и паднаха на земята. При влизането си да помогне един от физиотерапевтите на клуба се подхлъзна и с крак нанесе допълнителен удар по главата на Лосила.