Лудогорец победи ЦСКА - София като гост при 17-годишните

Лудогорец спечели с 2:0 гостуването си на ЦСКА - София в среща от 12-кръг на Елитната група до 17г. През първото полувреме добрите шансове за гол липсваха и двата отбора се прибраха в съблекалните при нулево равенство.

Втората част започна с по-високо темпо, а в 55-та минута Лудогорец поведе. Сблъсък между играч на “зелените” и вратаря на ЦСКА - София остави Рейан Иванов сам на празна врата и той се възползва.

Последва опит за натиск от страна на “червените”, като най-доброто положение се откри 5 минути преди края след центриране от корнер, но играч на Лудогорец изчисти топката пред голлинията.

В продължението на срещата се стигна до дузпа за гостите след нарушение от вратаря на ЦСКА - София. Зад топката застана Симеон Шишков и оформи крайния резултат.

След 12 кръга Лудогорец продължава да бъде водач в класиренето с 31 пункта, а столичани са шести с 20 точки.