Класика за Лех (Познан) срещу Виляреал и плейоф за поляците

Лех (Познан) се справи с тежкото предизвикателство, което имаше в своята група "С" на Лигата на конференциите, и разби с 3:0 Виляреал като домакин. Победата беше от ключово значение за поляците, защото преди мача те водиха само с две точки пред третия Апоел Беер Шева, който посрещаше последния в групата Аустрия (Виена).

В 27-ата минута Кристофър Велде откри резултата и обнадежди домаканите. След почивката Михал Скораш покачи на 2:0 в 51-ата минута, който оформи и класиката с второто си попадение в мача в 77-мата минута.

С успеха Лех (Познан) запази второто място и събра 9 точки. Виляреал е първи с 13 точки. Апоел Беер Шева финишира трети със 7 точки, а последни с 2 точки е тимът на Аустрия (Виена), който не записа нито един успех.