Брага победи Малмьо, но това не бе достатъчно

Брага завърши участието си в група “D” на Лига Европа с победа с 2:1 над Малмьо. Португалците до последно се надяваха да изместят Унион (Берлин) от втората позиция в крайното класиране, но това не се случи, тъй като германците спечелиха с 1:0 гостуавнето си на Роял Юнион в Белгия. Така успехът на Брага бе само за престиж.

Рикардо Орта откри резултата в 36-ата минута, а Алваро Диало удвои в 55-ата. Малмьо върна един гол чрез Патриот Сейдиу в 77-ата минута, но не успя да направи пълен обрат.

В крайна сметка Брага завършва на 3-тото място в крайното класиране с 10 точки. Утешителна награда за португалците е, че ще продължат участието си в Лигата на конференциите.

В същото време Малмьо приключва разочароващо на последната позиция с нулев актив.