Хебър се справи с Нефтохимик в дербито на Efbet Супер Волей

Волейболният шампион Хебър (Пазарджик) постигна втора поредна победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Момчетата на Камило Плачи се наложиха у дома над Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (25:17, 33:31, 19:25, 25:16) в най-интересния мач от 4-ия кръг на шампионата, игран тази вечер в пълната зала „Васил Левски“.

Срещата бе повторение на битката за Суперкупата на България, като тогава Хебър надигра бургазлии също с 3:1 гейма.

58 Хебър се справи с Нефтохимик с 3:1 в дербито на Efbet Супер Волей 🏐

Така "тигрите" са 4-и във временното класиране с 2 победи, 1 загуба и 6 точки, но и мач по-малко заради отложен мач срещу Славия.

Нефтохимик пък е на 8-о място с едва 1 победа, 3 загуби и 4 точки, но преди изиграването на останалите срещи от кръга.

В редовния 5-и кръг шампионите от Хебър ще гостуват на Марек Юнион Ивкони (Дупница), а бургазлии са домакини на Левски. Двубоите са съответно в събота (5 ноември) от 16,00 часа и в неделя (6 ноември) от 18,00 часа.

Шампионите от Хебър започнаха ударно в първия гейм и поведоха със 7:1, след което запазиха предимството си до 11:6. След бурното начало домакините намалиха оборотите, а Нефтохимик набраха инерция и стопиха изоставането си до 10:13. Пазарджиклии обаче бързо се съвзеха и отново увеличиха преднината си и до края не изпуснаха инициативата, като затвориха гейма с убедителното 25:17.

Бургазлии не се отказаха и във втората част започнаха да намират ритъма си на игра. Геймът тръгна равностойно, след което Хебър отново се разигра и взе голяма разлика от 16:9. Аксел Трухчев и влезлият като резерва Калоян Балабанов дадоха тон за обрат в гейма за гостите от Бургас. След серия от сервиси на Трухчев Нефтохимик стопи пасива си до 18:20. Хебър обаче продлъжи да натиска и стигна до геймбол при 24:21. Домакините прибързано помислиха, че са спечелили гейма, като началния удар на Калоян Балабанов разби посрещането им и се стигна до равенство при 24:24. Борбата за всяка топка и точка продължи с пълна сила, но в крайна сметка опитът на "тигрите" си каза думата и те измъкнаха драматично гейма с 33:31, за да поведат с 2:0.

Въпреки това, Хебър намали темпото в третия гейм, явно се разконцентрира и вкара доста нерви в мача. Гостите от Нефтохимик само това и чакаха. Аксел Трухчев отново бе неудържим и бургазлии започнаха да диктуват играта, като поведоха със 7:4. Това накара Камило Плачи пробягна до двойна смяна, като на полето за Хебър се появиха Добромир Домитров и Трифон Лапков, но и това не помогна. Шампионите не успяха да намерят ритъма си докрай и Нефтохимик спечели спокойно гейма с 25:19, като намали пасива си на 1:2.

Шампионите обаче показаха, че умеят да излизат от тежки ситуации. Камило Плачи продължи с рокадите, като опитният Виктор Йосифов, който също има известни здравословни проблеми, се появи в игра. След равностойно начало до 10:10, Хебър не остави съмнение кой е по-добрият тим на полето и поведе с 16:12 и 18:14 благодарение на Якопо Масари. "Тигрите" запазиха разликата си докрай и спечелиха мача след 25:16 и 3:1.

Най-резултатен за Хебър стана Якопо Масари с 19 точки (1 блок, 3 аса, 43% успеваемост в атака и 38% позитивно посрещане - +7) за победата. Игралият до третия гейм Симон Хирш добави още 13 точки (7 блока! и 38% успеваемост в атака - +7) за успеха.

Въпреки това за Най-полезен играч (MVP) на мача беше обявен центърът Иван Латунов, който завърши с 12 точки (3 блока, 2 аса и 78% успеваемост в атака - +12) за победата.

За тима на Нефтохимик Аксел Трухчев реализира 15 точки (1 блок, 4 аса, 31% успеваемост в атака и 57% позитивно посрещане).

Влезлият като резерва Калоян Балабанов се отчете с 11 точки (3 аса, 47% успеваемост в атака и 63% позитивно посрещане - +8), но и това не помогна за победа.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:1 (25:17, 33:31, 19:25, 25:16)

ХЕБЪР: Александър Туш 2, Симон Хирш 13, Якопо Масари 19, Тодор Алексиев 11, Илия Петков 3, Иван Латунов 12 - Петър Каракашев-либеро (Добромир Димитров, Мартин Симеонов, Трифон Лапков 3, Виктор Йосифов 3, Пламен Шекерджиев 5, Петър Премович 5)

Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ

НЕФТОХИМИК 2010: Любослав Телкийски 6, Матей Михайлович 9, Георги Петров 4, Аксел Трухчев 15, Душан Лопар 5, Георги Чалъков 6 - Симеон Добрев-либеро (Тодор Димитров 6, Калоян Балабанов 11, Ивайло Лалов-либеро)

Старши треньор: ИВАН СТАНЕВ.

Снимки: NVL/Startphoto.bg