Де Минор елиминира Медведев от "Мастърс"-а в Париж

Австралиецът Алекс Де Минор постигна най-значимата победа в кариерата си, след като елиминира шампиона от 2020 година Даниил Медведев във втория кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 6 милиона евро.

Де Минор спечели с 6:4, 2:6, 7:5 срещу поставения под номер 3 Медведев и записа първи успех над играч от топ 6 на световната ранглиста.

Австралиецът взе първия сет с единствен пробив в последния десети гейм, но след това руснакът, който през миналата седмица триумфира на турнира във Виена, доминираше и бързо успя да изравни. В решаващата трета част Медведев поведе с 2:0 след ранен пробив, но допусна изравняване още при 2:2. Впоследствие руснакът отрази два мачбола при 4:5, а при 5:6 допусна пасив от 15:40 на собствен сервис. Той спаси още един мачбол, но след това допусна двойна грешка и подари победата на съперника.

Така за място на четвъртфиналите Де Минор ще се изправи срещу номер 16 в схемата Франсис Тиафо (САЩ), който надделя над британеца Джак Дрейпър с 6:3, 7:5.

Петият поставен Стефанос Циципас (Гърция) също достигна до третия кръг, след като елиминира друг британец Дан Евънс с 6:3, 6:4. Циципас реализира ранни пробиви и в двата сета, а в същото време не загуби нито веднъж подаването си в мача, което се оказа решаващо за успеха.

Снимки: Gettyimages