Женският отбор на САЩ по спортна гимнастика спечели рекордна шеста поредна световна титла

Женският отбор на САЩ по спортна гимнастика спечели рекордна шеста поредна световна титла на шампионата в английския град Ливърпул. Шайлиз Джоунс, Джейд Кери, Лиан Уонг, Джордан Чайлс и Скай Блейкли завършиха с общ сбор от 166.564 точки. Американките, олимпийски вицешампионки от Токио 2020, поведоха в класирането още след първата ротация и до края не позволиха да бъдат изместени от първото място.

Среброто заслужиха състезателките на домакина Великобритания със 163.363, а с бронза в отборната надпревара при дамите за първи път на световно първенство се окичиха канадките със 160.563 точки.

Призьорите си осигуриха и директна квота за следващите Олимпийски игри в Париж през 2024 година.

Олимпийският първенец Русия не участва в състезанието заради забрана, наложена от Световната и от Европейската федерация във връзка с военните действия в Украйна.