Зловещ момент: Вилфредо Леон загуби съзнание в тайбрека на финала за Суперкупата на Италия

Отборът на Сър Сейфти Суса (Перуджа) снощи спечели Суперкупата на Италия, след като във финалната среща в Каляри се наложи драматично над шампиона Кучине Лубе (Чивитанова), с Александър Николов, с 3:2 (20:25, 25:22, 23:25, 25:22, 15:8).

Двата отбора зарадваха публиката с красив волейбол интригуваща битка, но по време на тайбрека всички в залата притаиха дъх, след като звездата и капитан на Перуджа Вилфредо Леон се подхлъзна, падна и удари тила си и загуби съзнание за около половин минута.

Всичко това се случи при резултат 12:5, след като при сервис на Вилфредо Леон дръпна решаващо в резултата от 8:4 до 12:4.

Вилфредо Леон атакува пайп от втора линия, но при приземяването си се подхлъзна на игрището, което малко по-рано беше намокрено, след като Олег Плотницкий игра в защита. В резултат на това 29-годишният кубинец, който играе за националния отбор на Полша, си удари тила и за около половин минута загуби съзнание.

С помощта на клубния лекар Леон дойде в съзнание, а след 2 минути сам стана на крака и успокои всички в залата, че е добре. До края на двубоя Вилфредо Леон остана на резервната скамейка, но след победната точка на Перуджа в мача той отпразнува титлата заедно със своите съотборници, а те внимателно потупваха капитана си по главата.

До награждаването Вилфредо Леон се възстанови напълно и като капитан първи вдигна трофея над главата си.

“И аз бях уплашен. За известно време главата ми бе изключена. И когато се освестих, мачът беше приключил”, заяви Вилфредо Леон след срещата.

След като напусна Зенит (Казан), Леон най-често печели Суперкупата на Италия с Перуджа - през 2019, 2020 и 2022 година.

Вилфредо Леон показа фантастична игра в атака в мача за Суперкупата реализирайки 19 от 28 атаки (68% ефективност в атака, 3 грешки), а освен това записа 1 ас и 1 блок.

Това обаче не бе достатъчно Вилфредо Леон да стана MVP в мача за Суперкупата.

Алекс Николов и Лубе бяха близо, но не спечелиха Суперкупата на Италия

Индивидуалният приз отиде при украинеца Олиг Плотницкий, който замени Камил Семенюк в третата част и остана до края на мача в игра като записа общо 11 точки, но в тайбрека бе изключителен и записа 3 точки от атака от 3 опита и добави 2 успешно блокади.

Точно Олег Плотницкий и Вилфредо Леон донесоха Суперкупата на Перуджа.