Ливърпул сложи край на серията на Наполи

Ливърпул спря победната серия на Наполи, след като го победи с 2:0 на "Анфийлд". Мохамед Салах откри резултата в 85-ата минута, а влезлият като резерва Дарвин Нунес се разписа в 98-ата минута. Това е пета поредна победа за мърсисайдци в Шампионската лига, но върпеки това те завършват на второ място в група А. Те имат равен брой точки с тима на Лучано Спалети, но отстъпват в директните двубои, тъй като загубиха с 1:4 в Неапол.

Неаполитанците бяха в серия от 13 поредни победи във всички турнири. Лидерът в Серия А допусна първа загуба от края на април. Наполи можеше да си тръгне и с различен резултат от "Анфийлд", тъй като създаде положения, а в 53-ата минута попадение на Лео Йостигор бе отменено поради засада след дълго разглеждане с ВАР.

Срещата започна на високо темпо с леко предимство на домакините. Мърсисайдци можеха да поведат в петата минута. Салах намери Къртис Джоунс на добра позиция. Халфът стигна до топката преди вратаря и опита да го прехвърли, но топката мина малко над вратата.

Наполи не позволяваше да бъде притиснат и като цяло се справяше с атаките на съперника. След половин час игра италианците стигнаха и до първи точен удар. Той бе дело на Ндомбеле, но Алисон се справи. Последва бърза атака на "червените". Салах бе изведен и напредна отдясно, стигна до наказателното поле и пусна към Тиаго. Той опита да насочи топката към левия ъгъл на Мерет, но вратарят се разтегна и направи отлично спасяване.

Секунди по-късно Фирмино много технично върна топката с пета от въздуха към Къртис Джоунс, а неговият удар с глава не намери вратата. В 42-ата минута Мерет отново се изяви с блестящо спасяване, когато Джоунс изведе Салах сам срещу него. Египтянинът обаче бе в засада и дори да беше вкарал, гол нямаше да има.

След почивката Наполи започна по-често да поглежда към вратата на Алисон. В 53-ата минута след центриране на Кравцхелия Йостигор засече топката с глава и я прати в мрежата. Играчите на гостите отпразнуваха гола, но последва дълго разглеждане с ВАР и решението бе, че бранителят бе в засада.

Ливърпул се размина с получаване на гол и няколко минути по-късно. Тогава Кварацхелия получи подаване от Осимен и стреля от воле, но топката се отклони в Александър-Арнолд и стана удобна за Алисон. Тимът на Спалети определено търсеше победата, а мърсисайдци трудно стигаха до голови положения. Удари на Салах и влезлия като разерва Харви Елиът не уцелиха вратата.

Към края на мача отборът на Клоп опита да натисне, а влизането на Дарвин Нунес даде свежест на атаката. Удар са Салах бе спасен от Мерет. Египтянинът обаче се разписа в 85-ата минута. След ъглов удар Нунес стреля с глава, Мерет изби, но не успя да задържи топката и Салах я добута. В добавеното време той се размина с второ попадение след отлична работа на Нунес, който проби и опита да го намери. Решителна намеса на Йостигор изби топката преди тя да стигне до него.

Втори гол във вратата на гостите все пак падна и той отново дойде след ъглов удар. Този път Ван Дайк стреля с глава, а Нунес прати топката в мрежата от голлинията.

ЛИВЪРПУЛ - НАПОЛИ 2:0
1:0 - Салах (85)
2:0 - Нунес (90+8)

Снимки: Gettyimages