ЦСКА - София оцеля в ада на "Лаута" и някак измъкна победата

ЦСКА - София постигна пета поредна шампионатна победа, след като надделя с 1:0 при визитата си на Локомотив (Пловдив) в отложен мач от 7-мия кръг на efbet Лига.

Единственото попадение реализира Лазар Туфегджич в 27-ата минута.

"Смърфовете" обаче трябва да съжаляват изключително много за това, че не взеха точка или три, защото тотално надиграха своя съперник, но днес късметът определено не бе с тях.

Победата за гостите е още по-ценна, предвид показаното на терена, защото от 81-ата минута футболистите на Саша Илич заиграха с 10 човека, тъй като резервата Мено Кох получи тежка контузия, а ЦСКА - София вече бе извършил позволения брой смени.

24 Локомотив (Пловдив) - ЦСКА-София

Добрата новина при "смърфовете" бе, че сред 11-те попадна Паскалев, за когото се появиха информации, че ще е аут до средата на ноември. Витанов обаче не беше възстановен от травмата си и остана извън групата.

В титулярния състав на "червените" отново попадна Де Нойер. Назон бе предпочетен пред Морено за върха на атаката, а от първата минута стартира и Марселино.

Преди срещата една от звездите на "смърфовете" - Бирсент Карагарен, получи плакет по случай 200 мача в Първа лига.

Първата опасност дойде в 25-ата секунда, когато Боруков засече с глава, но Бусато спаси. "Червените" отговориха с голова атака в 15-ата  минута. Тогава Туфегджич излезе очи в очи с Хоркаш след грешка в домакинската отбрана и прехвърли стража на "смърфовете", но не уцели вратата. При това положение останаха сериозни съмнения за засада.

След 25 минути игра Турицов шутира от далечна дистанция в аут. Само 60 секунди по-късно Дион направи невероятен пропуск, след като не успя да вкара от 5 метра фронтално срещу противниковата врата. Халфът засече центриране отляво, но твърде слабо и Бусато улови.

ЦСКА - София отговори подобаващо в 27-ата минута, когато поведе. Това се случи и с малко късмет. Защитата на пловдивчани пробва да изчисти топката, но го направи в крака на Вион. Действието се превърна в извеждащ пас към Турицов. Той от своя страна подаде за непокрития Назон, който трябваше да вкара в празната врата. Таранът обаче се размина с топката, но тя отиде в Туфегджич и халфът без проблем вкара за 0:1.

В 36-ата минута Карагарен отправи много опасен удар с глава, засичайки центриране отдясно, но той премина на сантиметри покрай лявата греда. Към края на полувремето голмайсторът Туфегджич напусна терена с разтежение, а докато гостите бяха с човек по-малко Зебли шутира от далечна дистанция в аут.

В заключителните секунди на продължението на първото полувреме Матеус отправи удар с глава след центриране от корнер, а Бусато спаси.

Натискът на Локо продължи и след почивката, а в 57-ата минута домакините пропуснаха нова възможност. Това стори Матеус, който не уцели вратата след центриране от фал и изстрел с глава от близка дистанция.

В 59-ата минута резервата Линдсет шутира от 23-24 метра и след рикошет топката излезе в корнер.

В 81-ата минута гостите останаха с 10 човека. Резервата Кох падна лошо при единоборство с противников футболист и напусна игра, а "червените" вече бяха извършили позволения брой смени.

В 84-ата минута Бусато изби удар на Карагарен. Шест по-късно Боруков направи сериозен пропуск с глава, стреляйки над напречната греда от 4-5 метра.

До края на мача Локомотив продължаваше да натиска, докато ЦСКА - София продължи да играе предимно пред наказателното си поле, така както го правеше през цялото второ полувреме. В крайна сметка това се оказа печеливша тактика и гостите някак отмъкнаха трите точки.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА - СОФИЯ 0:1

0:1 Лазар Туфегджич 27

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 23. Хоркаш, 50. Томашевич, 91. Бидунга, 4. Паскалев, 13. Матеус, 15. Зебли, 33. Каракашев, 14. Илиев, 7. Дион, 99. Боруков, 9. Карагарен

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 2. Матей, 6. Петров, 5. Де Нойер, 19. Турицов, 3. Жеферсон, 15. Вион, 26. Марселино, 11. Туфегджич, 21. Юга, 9. Назон

Снимки: Борислав Цветанов