Елче пропусна дузпа и загуби у дома от Хетафе

Елче продължава с ужасното си представяне от началото на сезона в Ла Лига. Играчите на Хорхе Алмирон допуснаха поредна разочароваща загуба. Това се случи в домакинството им на Хетафе от 12-тия кръг. Гостите се наложиха с 1:0 с гол на Енес Юнал, а домакините пропуснаха да стигнат поне до точката, след като пропуснаха дузпа в края на мача.

Хетафе поведе в резултата в 55-ата минута с доста красив гол. Карлес Аленя подаде елегантно към Енес Юнал около границата на наказателното поле, турчинът стреля от воле и отбеляза за 0:1.

След това обаче гостите останаха в намален състав, след като Жордан Амави си изкара втори жълт и червен картон в 79-ата минута.

Елче получи златен шанс да изравни в 85-ата минута. Тогава при една коварна топка в наказателното поле Луис Мия докосна топката с ръка и съдията отсъди дузпа. Лукас Бойе обаче стреля доста лошо от бялата точка и Давид Сория спаси.

Така Хетафе изтръгна ценен успех и спря серията си от 5 поредни мача без победа. Така отборът се изкачи до 14-тото място с 13 точки. Елче остава на дъното с едва 4 точки в актива си и без победа от началото на сезона.