Филаделфия Юниън достигна финала в МЛС след обрат над Ню Йорк Сити

Филаделфия Юниън достигна до финала за титлата в МЛС, след като победи с 3:1 Ню Йорк Сити във втория полуфинален сблъсък. Домакините трябваше да правят обрат, но успяха да изковат победата и си уредиха среща на финала срещу ФК Лос Анджелис.

През първото полувреме двата тима не успяха да открият резултата. В 16-ата минута Даниел Газдаг прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада.

За сметка на това втората част предложи много емоции. Гостите първи откриха резултата. В 57-ата минута след многоходова комбинация Сантиаго Родригес получи пред накзателното поле и върна към Максимилиано Моралес, който с удар по земя заби кълбото неспасяемо в мрежата за 0:1.

Домакините обаче направиха пълен обрат в рамките на две минути. Първо в 65-ата след заучено разиграване от фаул Якоб Глеснес подаде бърз пас към Хулиан Каранса, който изскочи зад защитата и отбеляза за 1:1. След това в 67-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле, Каранса с глава свали към Газдаг, който отблизо засече във вратата за 2:1.

Филаделфия подпечата победата си в 76-ата минута, когато Кори Бърк отне топката в средата на терена, направи рейд до наказателното поле и опита пас, който бе пресечен, но кълбото отново се върна в краката му и той стреля във вратата за 3:1.

Така Филаделфия Юнион спечели титлата в Източната конференция и се класира за финала на МЛС за пръв път в историята си. Там тимът ще спори с ФК Лос Анджелис, който в другия полуфинал победи с 3:0 отбора на Остин. Сблъсъкът за трофея е на 5 ноември на "Банк ъф Калифорния Стейдиъм" в Лос Анджелис.