Balkan Grand Prix 6

Тимът на Бейл и Киелини ще спори за титлата на МЛС

Първенецът от редовния сезон на Мейджър лийг сокър ФК Лос Анджелис стана първият отбор, класирал се за финалния плейоф на първенството. Това стана факт след категоричната победа на тима от Калифорния над гостуващия ФК Остин с 3:0 в полуфиналния двубой помежду им от плейофите на МЛС.

Домакините напълно си заслужиха успеха, след като напълно надиграха своя съперник и отправиха цели 10 точни удара. Те поведоха в 29-ата минута, когато Кристиан Аранго се разписа с глава след изпълнение на корнер. В 62-рата минута отново центриране от ъглов удар им донесе гол, като този път Максимилиано Урути от противниковия тим заби топката в собствената си мрежа след отиграване с глава. В 69-ата минута ВАР отмени дузпа за гостите, а в 81-вата резервата Квадво Опоку оформи крайния резултат, възползвайки се от странно отскочила топка, която му помогна да нанесе точния шут.

Джорджо Киелини започна като титуляр за победителите, но напусна терена на почивката заради травма, а Гарет Бейл остана на тяхната пейка през целия мач след скорошна контузия. На стадиона като фен пък беше холивудската звезда Оуен Уилсън.

Така ФК Лос Анджелис спечели Западната конференция на МЛС и за първи път в 8-годишната си история ще спори за титлата в първенството. Негов опонент от Източната конференция ще бъде победителят от мача между Филаделфия Юниън и Ню Йорк Сити, който е по-късно тази вечер.

Снимки: Gettyimages