Лазаров загуби в квалификациите на "Чалънджър" в Бергамо

Националът на България за "Купа Дейвис" Александър Лазаров загуби в първия кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Бергамо (Италия) с награден фонд 45 730 евро.

Лазаров отстъпи пред водача с схемата на пресявките Джейсън Кублер (Австралия) с 4:6, 6:7(5) за близо два часа на корта.

Кублер, който участва в надпреварата с "уайлд кард", взе подаването на българите в седмия гейм по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част двамата си размениха по два пробива, а в тайбрека австралиецът поведе с 5:3. Лазаров изравни 5:5, но съперникът му спечели следващите две точки и затвори мача.

Националът Димитър Кузманов започва от основната схема на надпреварата и в първия кръг ще срещне Вит Коприва от Чехия, който е 144-и в световната ранглиста на АТР.

За последно двамата играха на турнира от сериите "Чалънджър" в Загреб (Хърватия), когато Коприва спечели с 6:4, 1:6, 6:3.

29-годишният Кузманов има гарантирани 450 евро от наградния фонд.