Чавдар Костов: Ако ЦСКА беше в пълен състав, разликата щеше да е 20 за тях

Капитанът на Рилски спортист Чавдар Костов отбеляза слабото второ полувреме, което неговият тим изигра при победата над ЦСКА с 84:72 в среща от четвъртия кръг на НБЛ. Самоковци успяха да пречупят съпротивата на съперника си със силна серия в последната четвърт и да запишат четвъртата си поредна победа в първенството.

Рилски наказа грешките на ЦСКА и продължи перфектния си ход в НБЛ

“Второто полувреме си го проспахме. Играхме много слабо. Разликата не е реална, защото мачът можеше да се реши в рамките на две-три точки. Имахме късмет да вкараме, те изпуснаха. Започнахме мача много агресивно, но изведнъж тази агресия изчезна. Влязохме в едно такова темпо, което на тях им отговаряше и затова се доближиха толкова близо до нас.

Това не ни е първи мач, който изиграваме по този начин. Ще се опитаме да го премахнем това нещо, защото ако ЦСКА беше в пълен състав или играем срещу по-добър отбор, разликата щеше да е 20 за тях. В първенството играем добре - бием с 15-20, 6-7. Проблемът е, че в Европа получаваме такива големи загуби. Там отборите не са на нивото на българския баскетбол. Трябва да надграждаме и да играем по-концентрирано. Треньорите трябва да вземат някакви мерки”, каза Костов.