Алмерия обърна Селта и задълбочи кризата в тима

Алмерия надделя с 3:1 в домакинството си на Селта в мач от 12-ия кръг на Ла Лига. Гостите изиграха добро първо полувреме и се оттеглиха на почивката с преднина благодарение на попадението на Габриел Вейга (25’), но домакините направиха пълен обрат благодарение на Лазаро (52’), Сесар де ла Хос (60’) и Иниго Егуарас (90’).

Двубоят започна по отличен начин за Селта, които поведоха в средата на първата част след страхотен изстрел на Габриел Вейга успяха да поведат. Само няколко минути след това се стигна до момента, който вероятно се оказа и решителен за двубоя, когато голмайсторът на гостите Габриел Вейга извърши доста грубо нарушение. Първоначално той получи само жълт картон, но съдията бе привикан от ВАР да види отново положението, което доведе до промяна на позицията му и изгонване на Вейга.

Домакините излязоха мобилизирани и успяха да изравнят още в 52-ата минута, когато Лео Баптищао центрира, стигна се до разбъркване в наказателното поле, но Лазаро намери долния ляв ъгъл за 1:0. Още в 60-ата минута Алмерия вече имаше преднина, когато лошо изчистване в пеналтерията прати топката в краката на Сесар де ла Хос, който със силен удар се разписа за 2:1.

В 78-ата минута Франко Серви направи доста необмислено влизане в наказателното поле на Селта и съдията посочи бялата точка в полза на Алмерия. Впоследствие Карлос Дел Серо отиде да види положението отново с помощ от ВАР и в крайна сметка го отмени. В добавеното време на двубоя играчите на Руби все пак стигнаха до трети гол благодарение на Иниго Егуарас, който прати кълбото в средата на вратата пазена от Аугестин Маркесин.

С тази победа Алмерия събра 13 точки и заема именно това място. От своя страна Селта продължава изключително слабата си серия и има само едно равенство и четири загуби в последните си пет срещи, което ги прати на 15-ото място в класирането.

Снимки: Gettyimages